Web Site

inlingua İstanbul

İngilizceyi inlingua metodu ile öğrenin

inlingua network

Program İsviçre Bern’de bulunan Araştırma ve Geliştirme Merkezimiz tarafından hazırlanmıştır. Yabancı dil eğitimiyle ilgili gelen talepler karşısında ideal çözümler sunan inlingua® için belirleyici faktör kişinin dil öğrenimindeki hedefidir. Bu nedenle kişinin ihtiyaçlarına uygun program, ders sayısı, eğitim programının ve ders saatlerinin düzeni önem arz eder. Yazılı ve sözel olarak dil bilgisi değerlendirilen ve ihtiyaç analizi yapılan kişi amaçlarına uygun programa yerleştirilir.

Hedeflenen dilde hiçbir bilgisi olmayan kişiler kendilerini ifade edebilmek için gerekli temel bilgiye bu programla sahip olmaktadır.
Dilbilgisi yapıları ve daha fazla kelime öğrenmeye ihtiyacı olanlar programdan yararlanmaktadır.
Hedef dilde bilgi birikimi olan ve olaylar karşısında kendini basit şekilde ifade edenler programla doğal ve daha akıcı konuşabilmektedir.

Dil bilgisi düzeyi iyi seviyede olan ancak konuşma açısından güven kazanmak isteyenler programdan faydalanabilmektedir.
Dilde üstün bir hakimiyeti olanlar program ile dilin farklı yapılarını kullanarak ifade çeşitliliğini sağlayabilmektedir.

inlingua® İstanbul

inlingua® İstanbul faaliyetine 2003 yılında başlamıştır. Dil okulumuzda profesyonel ve rahat ortamda dil eğitimi imkanı sunulmaktadır. Öğrenci ihtiyaçlarının tespiti neticesinde hedeflenen dilde eğitim ve gelişim programları uygulanmaktadır. İsviçre Bern’de bulunan inlingua® International Pedagoji Komitesi tarafından hazırlanan farklı program seçenekleri ile her türlü dil sorunu çözümlenmektedir.

Tam ve etkin hizmet için eğitim süresi boyunca her türlü yardım ve destek tarafımızca sunulmaktadır. Eğitim esnasında öğrencinin dildeki gelişmesi takip edilerek programlarda gerekli değişiklikler yapılmaktadır. Eğitimin ilk gününden itibaren hedeflenen dilde iletişim kurma öğretilmekte, öğrencinin tercüme yapmasını engellemek için doğrudan hedeflenen dilde düşünmesi sağlanmaktadır.

 

inlingua® International

Merkezi İsviçre Bern’de bulunan inlingua® International (Internationale inlingua Sprachschule) 1968 yılında kurulmuştur. Uluslararası bir dil okulu olan inlingua®’nın dünya çapında 34 ülkede 345 merkezi bulunmakta ve hizmet kalitesi birçok ülkede yetkili resmi makamlar tarafından tasdik edilmektedir.

Nitelikli öğretmenler özel olarak geliştirilmiş inlingua® öğretim materyallerini kullanarak inlingua® metoduna dayalı iletişimsel dil eğitimi sunmaktadır. Anadilinde eğitim veren öğretmenlerle öğrenci konuşmayı ve yabancı dilde etkin iletişim kurmayı eş zamanlı olarak öğrenmektedir.


Felsefe

Her bir inlingua® dil okulu kendisini dil eğitim alanında bağımsız birer yüklenici olarak görmektedir. Ortak birleştirici özellikleri inlingua® markası ve sloganı, homojen firma modeli, eşsiz öğretim metodu ve pedagoji araçlarıdır. inlingua® dil eğitimi ve diğer dil hizmetleri alanında kalite sembolüdür.

Ortak özelliklerinin yanında her yüklenici bireyselliğini koruyarak kendi yerel piyasasında başarılı olmak için gerekli önlemleri alır. 
inlingua® International School of Languages merkezi diğer inlingua® okullarının iyi yönetilmesi ve kaliteli hizmet sunması için gerekli ürünleri tüm merkezlerine sunar.

Esas olarak inlingua® sahipleri kendi okullarının iyi yönetilmesinden ve geliştirilmesinden sorumludur. Yüksek kalitede eğitimin gereği olarak eğitimde yatırıma önem verir.
Her bir inlingua® merkezinin kendi ülkesinde sunduğu eğitim ve hizmet kalitesi ana destekleyicisi olan inlingua® International uzmanlığından kaynaklanır.

Tarihçe

1968 - inlingua® 14 Eylül tarihinde İsviçre Bern'de kurulur. Kurucu üyeleri ise daha önce bağımsız okullarda çalışmış ve diğer dil kurumlarına bağlı olan bir grup tecrübeli dil okulu sahibidir. Bu kişiler etkili bir ortak yöntemi ve materyali olan ve yerel piyasalara uyum sağlayabilen bir uluslararası dil okulları ağına ihtiyaç olduğunu fark ederler.

1971 - inlingua® Avrupa'da dil merkezi sayısını 95’e yükselterek İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca ve Portekizce dillerinde dil öğretim materyali yayınlar.
1972 - inlingua® lisansları Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Asya'da verilir.
1975 - inlingua®, kendi öğretim metodunu denetlemek, kullanımını koordine etmek ve kuruma materyal geliştirmede tavsiyede bulunmak üzere inlingua® dünyasından tecrübeli dil öğretmenlerinin oluşturduğu bir Pedagoji Komitesi oluşturur. Global ağı genişledikçe Pedagoji Komitesi için en yetenekli ve tecrübeli üyeleri seçerek dil kullanımında oluşan bölgesel ayrılıkları fark eder.
1980ler - inlingua® iş İngilizcesinin artan önemini görerek mevcut materyalin yetersizliklerini belirler ve iş dünyası için özel eğitim materyalleri hazırlamak üzere çalışmaya başlar.
1989 - inlingua®, APP olarak adlandırılan (Profesyonel Program) iş İngilizcesi odaklı programını üretir. Bu program uluslararası bir dil kurumu tarafından geliştirilen ilk iş odaklı dil programıdır. APP dünyada tüm inlingua® eğitim merkezlerinde ortak bir profesyonel çalışma alanı sunar. Bu da uluslararası iş adamlarının, iş atamaları olduğu durumlarda devam açısından herhangi bir kayıp olmaksızın bir merkezden diğerine naklini sağlar.
1991 - inlingua® 250nci merkezini açar.
1999 - inlingua® sayısını Avrupa, Kuzey ve Doğu Amerika, Asya, Afrika ve Yeni Zelanda'da yaklaşık 300 dil merkezine yükseltir. 14 dilde kitap, CD-ROM ve video kasetlerini kapsayan eğitim materyalleri sunar.

 

inlingua® International ile ilgili detaylı bilgi için
www.inlingua.com

 • English Teen
 • İş Modülleri
 • Testlere Hazırlık
 • Genel İngilizce
 • SEVİYE TESPİT SINAVI
 • İş İngilizcesi
 • Junior English
 • CAFERAĞA MAH. SAKIZGÜLÜ SOK. HASAN BEŞER İŞ MERKEZİ NO.35/6
 • 34710 Kadıköy– Istanbul
 • +90 216 474 15 74

 • www.inlingua-ist.com

 • info@inlingua-ist.com


Referanslarımız